Edirne Reklam

Edirne Reklam

Edirne Reklam sektörüne 1998 yılında heyecan dolu  bir radyocu olarak reklam mutfağa girdim. Taze pişmiş enerjim, piyasada demlenmiş tecrübelerim, tadına doyulmaz cin gibi fikirler, yaratıcılığımızla birleşti.

Yaratıcılık tasarıma, tasarım performansa, performans başarıya götürür!

edirne-reklam-kurumsal-kimlik      edirne-reklam-el-ilaniedirne-kartvizit      edirne-reklam-sosyal-medya

Ülkemizde Reklam ve ticaret tam anlamı ile bir birine entegre olamamıştır .  Özellikle yabancı markalar, kriz ya da daralma zamanlarında reklama yatırım yaparlar ve bütçelerini arttırırlar. İnanması zor değil mi? Reklam için bütçeleri vardır! Hem de dönem başında, bilimsel yöntemlerle tespit edilmiş, miktarı aşağı yukarı belli, nerelere ne şekilde harcanacağı belli miktarlardan bahsediyoruz. Özellikle Edirne ilinde veya Türkiye’de belli bir kurumsal kültürü oturtmuş, bilinçli belli başlı firmalar haricinde öyle bir şeyle karşılaşma ihtimaliniz sıfırdır.
İrice bir KOBİ’den bir – iki basamak yukarı çıkabilmeyi becerebilmiş, “Bizi marka yapın” söylemiyle görüştüğünüz firmalar, genelde ne kadar uzun süredir sektörde bulunduklarını, ne kadar tanınan ve bilinen bir ürün olduklarını, ticari güvenilirlik ve sağlamlıklarını ballandırarak anlattıktan sonra, artık bir “marka” olmak istediklerini belirtirler. Bu iş için ne kadar bütçe ayırdıkları sorusuna verdikleri cevap hep aynıdır:
“- Bi’ şey ayırmadık şimdilik. Siz birşeyler yapın, bize ne kazandırdığını görelim, sonra tabii ki bütçeyi konuşuruz…”
Tabiki hiç para harcamadan marka yaratabilme becerimiz var. Fakat markanın alım veya satım gücü olamadan ne faydası olur bunu bizde bilmiyoruz.  Edirne Reklam sektöründe uzun zamandır çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Özellikle Edirne ilimizde reklam kelime anlamını yitirmiştir. Yapılan çalışmaların bir çoğu sadece toplumu bilgilendirmek üzeredir. Edirne Reklam ilinde reklam yapmak istiyorsanız, bir de bizimle görüşün.

Edirne Reklam, Edirne Reklam Ajans, Edirne Reklam Firmaları, Edirne Reklam Ajansı, Edirne Reklam Ajansları, Edirne Reklam Firmaları

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir